top of page

PROGRAMOS JAUNIMUI

Daiktai

Kaip kiekvieną dieną naudojami daiktai sujungia mus su platesniu pasauliu? Ar mūsų kasdieniai vartojimo įpročiai daro įtaką kituose pasaulio kraštuose gyvenantiems žmonėms, mus supančiai aplinkai? Kokių problemų gali sukelti mūsų kasdienis vartojimas?

Ar visi pasaulio gyventojai turi vienodas galimybes turėti ir naudoti tai, ko jie nori ir ko jiems reikia? Kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie to, kad pasaulyje visi žmonės turėtų lygias galimybes?

Daiktai – šios mokymo programos centrinė „ašis“, padėsianti joje dalyvaujantiems jauniems asmenims geriau suprasti globalius žmonių ir šalių tarpusavio ryšius, o taip pat geriau suvokti, kaip jų kasdienis vartojimas susijęs su įvairiais globaliais iššūkiais.

Migracija ir mobilumas

Kokią įtaką migracija ir žmonių mobilumas daro mūsų visuomenei? Kaip žmonių migracija susijusi su ksenofobija ir rasizmu? Ar mobilumas Europos Sąjungoje tikrai padeda mums kovoti su rasizmu? Ar mes gebame gyventi didžiule įvairove pasižyminčioje visuomenėje? Ši mokymo programa padės atsakyti į šiuos iškeltus klausimus.

Technologijos

Išmanieji telefonai, planšetiniai, staliniai, nešiojamieji kompiuteriai, muzikos grotuvai, buitinė technika – tai tik dalis technologijų, supančių mus kiekvieną dieną. Tačiau retai susimąstome, kokia šių technologijų kilmė, kur jos buvo pagamintos, kokios problemos egzistuoja globaliojo technologijų gamybos ir tiekimo grandinėje, kaip galimybės naudotis technologijomis prisideda prie kovos su skurdu ir socialine nelygybe. Ši mokymo programa padės atsakyti į visus šiuos klausimus. 

Please reload

bottom of page