Kodas 2030: Miestai ir bendruomenės
1. Perskaityk žemiau esančius aprašymus, kurie padės atspėti užkoduotas lokacijas
2. Paspausk žemiau esančią nuorodą , įrašyk savo vardą ir junkis į žaidimą
3. Atsidariusiame žemėlapyje pamėgink atspėti vietovę/lokaciją ir pažymėk ją dešiniame kampe esančiame žemėlapyje, ir spausk "Guess"
Surink daugiausiai taškų ir pasiimk pasaulio tyrėjo trofėjų!
Remiantis paskutiniaisiais Lyčių lygybės indekso duomenimis, ši nedidelė valstybė jau eilę metų lyderiauja lyčių lygybės indekse, kaip geriausią pasiskirstymą ir socialinį balansą išlaikanti šalis. Turėdama tikrai nedidelį gyventojų skaičių pasauliniu mastu, <……………> sugebėjo net 88 procentais sumažinti lyčių nelygybę sveikatos, švietimo, darbo ir politikos srityse. Atotrūkis tarp vyrų ir moterų pasiskirstymo skirtingose srityse yra visiškai nežymus ir sudaro tik apie 12 proc.
Visame pasaulyje gausu miestų ir vietovių, kurios savo pažanga, technologijomis ir inovatyviomis idėjomis sprendžia globalines problemas, padeda išgyventi net ir sunkiausiomis sąlygomis. Keliausime per įvairius miestus ir bendruomenes. Aplankysime Azijos regioną, bandysime susiorientuoti Afrikos žemyne ir iš arčiau patyrinėsim Europos šalis. Visi žemiau esantys aprašymai yra susiję su Darnaus vystymosi tikslais 2030, kuriuos 2015m. pasirašė 193 Jungtinių Tautų šalys. Pradžiai patyrinėkime 6 iš jų.
Our Work
Ši šiaurinė sostinė ir jos žaliosios apylinkės pripažinta kaip viena švariausių sostinių remiantis Europos Žaliojo kapitalo apžvalga (ang. European green capital ), o 2018 metais ši sostinė Taršos indekse užėmė pirmąją vietą pagal oro kokybę, žaliųjų plotų įrengimą, atsinaujinančių energijos šaltinių diegimą ir darnų judėjimą. Šiais metais ši sostinė planuoja atsinaujinančių energijos šaltinių procentą padidinti iki 20 proc., o visiškai pereiti prie atsinaujinančios energijos 2035 metais. Kitaip tariant namai, biurai, parduotuvės ir didžioji dalis pastatų šiame mieste bus aprūpinami tik žaliąja energija.
Šios pietinės pasaulio šalies pastangos reformuoti ekonimiką pasiteisino su kaupu. Ši šalis perleido investuotojams iš Kinijos didžiąją dalį šalies valdomų kompanijų, taip pakeldama bendrojo vidaus vartojimą (BVP) net 8,5 procento. Šios šalies parlamentas nusprendė investuoti į stiprią infrastruktūrą ir atsinaujinančios energijos sprendimus. Dėka pigios darbo jėgos ir gerėjančios infrastruktūros, šalis sugebėjo susikurti stabilius tarptautinius ekonominius ryšius, sėkmingai pardavinėti nacionalinius produktus tarptautinėje rinkoje. Ekonominė pažanga ir atotrūkis nuo buvusios agrokultūros šioje šalyje yra labai stiprūs, tačiau pasaulį neramina žmogaus teisių padėtis šioje šalyje.
Šalis, kuri dar vadinama pietryčių Azijos skaitmeniniu technologijų ir pažangos lizdu arba „hub‘u“. Remiantis Ekomoninio vystymosi tarybos duomenimis net 80 iš 100 geriausių pasaulio technologijų kompanijų turi savo ofisus šioje šalyje. Šios valstybės įsipareigojimas – būti visapusiškai išsivysčiusia ir technologiškai stipria tauta, kurioje technologijos ir inovacijos įgalintų pokyčius visose kitose srityse kaip pavyzdžiui: transportas, švietimas, darbas. Pirminiais apskaičiavimais, ši šalis turėtų susidurti su didžiuliu gėlo/geriamo vandens stygiumi apie 2040 metus, tačiau inovatyvūs sprendimai tokie kaip: surenkamo vandens technologijos ir jūros vandens gėlinimas arba „nudruskavimas“ ko gero išspręs geriamo vandens problemą šioje šalyje.
Šiais metais Aplinkos poveikio ir efektyvumo indekse ši valstybė surinko daugiausiai balų net 82,5 iš 100 ir gali drąsiai vadintis darnios ir sąmoningos visuomenės sektinu pavyzdžiu. Valstybė turinti vieną mažiausiai augančių C02 emisijos kiekį pasaulyje, pavyzdinę panaudoto vandens tvarkymo sistemą, saugomas jūrines zones ir itin efektyvią atliekų surinkimo sistemą. Negana to, šalis praktiškai atsisakė visų tipų kuro katilų ir perėjimo prie efektyvios apšiltinimo sistemos, o žaliasis transportas (dviračiai) jau seniai tapo vienas iš šios šalies kultūros simbolių.
38 procentai šios šalies paviršiaus kartu su visa fauna ir flora yra įtraukta į saugomų teritorijų sąrašą siekiant išsaugoti kaip įmanoma daugiau įvairovės, ir nykstančių rūšių. Turėdama beveik 40 procentų saugomos teritorijos ši valstybė puikiai prisitaikė prie esamų salygų ir stipriai išplėtojo darnų arba kitaip vadinamą ekoturizmą. Vyriausybė sukūrė 240 standartų ir rodiklių apimančią ekoturizmo ir gamtos išsaugojimo sistemą, kuri ne tik reguliuoja atvykstančių turistų srautus, bet ir atkuria safarius už surinktas lėšas (bilietus, spec. leidimus, mokesčius). Vyriausybė finansuoja edukacijas, kultūros ir gamtos išsaugojimo programas, įtraukia vietos bendruomenes. Visi turistiniai namai ir nakvynės vietos ypač aplink saugomas teritorijas yra sukurtos taip, kad bet kurią dieną galėtų būti išformuotos paliekant kuo mažesnį pėdsaką gamtai. Ši šalis dėka ekoturizmo iš skurdžiausių šalių pakilo į vidutinių pajamų kategoriją.